Ideal 8000 Ideal 8000 to system profili okiennych, w którym położono duży nacisk na redukcję parametrów cieplnych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu w tym systemie głębokości zabudowy profili do 85mm, sześciokomorowej budowie kształtowników oraz systemowi trzech uszczelek. Okna wyposażone są w standardzie w pakiet trzyszybowy o szerokośc 48mm. Zastosowany potrójny zestaw uszczelek poza polepszeniem termiki okien wpływa również na poprawę ich izolacyjności akustycznej. Dzięki wydzieleniu przez trzecią uszczelkę tzw. suchej komory w której pracują okucia, zwiększa się żywotność i trwałość mechanizmów okuciowych.

 

Profil: ALUPLAST, profil 6-komorowy o głębokości zabudowy 85mm.
Wzmocnienia: Wzmocnienia ze stali ocynkowanej.
Szyby: Energooszczędny system 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepłą Ug=0,5 W/m2*K wg EN673, zapewniający bardzo dużą izolację cieplną.  
Okucia: SIEGENIA TITAN AF, bezpieczne okucie, blokada błędnego położenia klamki, mikrowentylacja.
Uszczelki: Potrójny układ uszczelek wpływający na polepszenie termiki okien oraz na poprawę ich izolacyjności akustycznej. Profile białe wyposażone są w szarą uszczelkę, okleinowane w uszczelkę czarną.
Dodatki: Listwa podparapetowa z piankową taśmą polietylenową, która nie pozwala na przedmuchy wiatru między oknem i parapetem. Uszczelka wypełniająca dolną część ramy, która zapobiega przed gromadzeniem się brudu.

 

Ta seria okien dostepna jest w pełnej gamie kolorów i oklein drewnopodobnych.

Kolory standardowe:

Biały aluplast Złoty dąb Aluplast Orzech aluplast
Biały Złoty Dąb Orzech
Mahoń Aluplast   Szary antracytowy piaskowy Aluplast  Ciemny dąb Aluplast
Mahoń Szary Antracytowy  Piaskowany Kolory specjalne: Ciemny Dąb