V82  
Okna V82 to rozwiązanie dla osób poszukujących solidnych rozwiązań. Sysytem charakteryzuje bardzo dobre połącznie właściwości energooszczędnych i wysokiej funkcjonalności. Wielokomorowa rama z potrójnym układem uszczelek gwarantuje skuteczną izolację termiczną, spotykaną jedynie w rozwiązaniach najwyższej klasy. Seria ta charakteryzuje się prawie tak samokorzystnymi parametrami izolacji termicznej jak topowa seria V90+. Węższa głębokośc zabudowy sprawia, że system doskonale nadaje się do zastosowania przy renowacji już ocieplonyc budynków. Wysoka odporność na działanie sił mechanicznych i zmiany temperatur wynika z parametrów profili wykonanych w najwyższym standardzie oraz zastosowania w skrzydłach i ościeżnicach specjalnych wzmocnień ze stali ocynkowanej, gwarantujących wytrzymałość nieporównywalną z parametrami konkurencyjnych rozwiązań.

Profil:

VEKA, 7-komorowa rama z uszczelką środkową i 6-komorowe skrzydło o szer. 82 mm, klasa A.

Wzmocnienia:

Specjalne, wielokrotnie gięte wzmocnienia ze stali ocynkowanej w skrzydłach i ościeżnicach.

Szyby:

2-komorowe zespolenie szyb o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 W/m2*K wgEN673, zapewniające bardzo dużą izolację cieplną zbliżoną do izolacyjności muru. Ciepłochronna ramka Master Therm obniża ryzyko skraplania się pary wodnej na szybie wewnątrz pomieszczenia, a także zwiększa do 6% izolacyjność cieplną całego okna.

Okucia:

ROTO NT. Klamki Swing Secustik z mechanizmem blokującym obrót klamki, dwa zaczepy antywyważeniowe w skrzydle, mikrowentylacja, mechanizm 4-stopniowego uchyłu lub rozwarcia skrzydła RU, blokada błędnego położenia klamki, stabilizator uchyłu.

Uszczelki:

3 uszczelki, z których 2 zewnętrzne  wykonane są z EPDM, a uszczelka środkowa z miękkiego  PVC-P.  Uszczelki EPDM są odporne na działanie czynników zewnętrznych, starzenie, wysoką temperaturę. Poza tym charakteryzują się dużą wytrzymałością na rozciąganie, nie pękają.

Dodatki:

Listwa podparapetowa z uszczelką, która zapewnia optymalne połączenie okna z parapetem oraz zwiększa izolacyjność termiczną i akustyczną.

 

 

Ta seria okien jest dostępna w pełnej gamie kolorów i oklein drewnopodobnych.

 

 

Kolory standardowe:

biały v82    wincester v82    złoty dąb v82    ciemny dąb v82

             Biały                       Winchester                 Złoty Dąb                Ciemny Dąb

orzech v82     mahoń v82     ciemnoszary v82

          Orzech                          Mahoń                      Ciemnoszary

   

 Kolory specjalne:

macore v82     siena noce v82     siena rosso v82

             Macore                      Siena Noce                   Siena Rosso