Energetic  Energetic to okno o takiej budowie i tak umiejętnie połączonych elementach, by oferowało jak najlepsze parametry i było najbardziej korzystną inwestycją w relacji jakości do ceny. Specjalna wyskość ramy (66mm) oraz skrzydła (57mm) gwarantuje osiągnięcie lepszych parametrów termoizolacyjncyh, dzięki zwiększonej powierzchni szyby; przegroda KVS z dodatkową uszczelką w skrzydle pod szybą eliminuje powsatwanie mostków termicznych oraz ogranicza straty energii. Pakiety szybowe do 53mm w połączeniu z bardzo korzystnymi parametrami profilu zapewniają wysoką redukcję kosztów ogrzewania i zmniejszenie hałasu. Nowej generacji usczelki (Geneo) zapewniają wysoki komfort obsługi. Okno Energetic jest rozwiązaniem dla budownictwa niskoenergetycznego oraz pasywnego. Okno Energetic osiąga doskonały parametr Uw=0,73 W/(m2*K) przy szybie dwukomorowej Ug=0,5 W/(m2*K).

Profil:

Rehau, profil 6-komorowy o głębokości zabudowy 86mm, skrzydło proste lub okrągłe.

Wzmocnienia:

Wzmocnienia ze stali ocynkowanej.

Szyby:

Dwukomorowy pakiet szybowy z ramką Super Spacer wykonany w najnowszej technologii zespalania (bez przycinania ramki w narożach szyby powodującej nieszczelność) z wykorzystaniem materiału Hot-Melt. Opatentowana ramka z Super Spacer ze specjalnego tworzywa polimerowego - zapewniająca o 15% więcej ciepła, do 2dB redukująca dodatkowo hałas, do 70%  zmniejszająca kondensację wilgoci, do 20 lat podwyższająca żywotność szyby.

Okucia:

ROTO NT, Klamka Secustik, blokada błędnego położenia klamki, mikrowentylacja, stopniowany uchył, punkty antywyważeniowe.

Uszczelki:

Podwójny układ uszczelek, wykonanych z żywotnego tworzywa kauczukowo-silikonowego z wysoką odpornością na promieniowanie UV, w kolorze szarym dla okien białych.

Dodatki:

Listwa podparapetowa niepozwalająca na podmuchy wiatru między oknem i parapetem. Uszczelka wypełniająca dolną część ramy, która zapobiega gromadzeniu się brudu.

 

 

Kształty skrzydła:

Energetic 1 proste

Prosty

......

Energetic 2 okrągłe

Okrągły

 

 

 

Najczęściej kupowane:

Biały Bruegmann

Biały

 

Złoty dąb Global

Złoty Dąb

. 

Orzech włoski Global

  Orzech Włoski

  

Dąb bagienny Global

Dąb Bagienny 

. 

Antracyt fakturowany

Antracyt Fakturowany

 

Mahoń

Mahoń

 

 

 

Pozostałe:

Biały fakturowany 2

Biały Fakturowany

..

Dąb irlandzki

Dąb Irlandzki

..

Soft cherry

Soft Cherry

 

Szary fakturowany

Szary Fakturowany

 

Ciemnoczerwony

Ciemnoczerwony

 

Bordo

Bordo

 

Stalowoniebieski

Stalowoniebieski

 

Ciemnozielony

Ciemnozielony

 

Antracyt gładki

Antracyt Gładki

 

Kosodrzewina

Kosodrzewina

 

Złoty buk

Złoty Buk

 

Dąb jasny

Dąb Jasny

 

 Sierra

Sierra

 

Daglezja

Daglezja

 

Oregon

Oregon

 

Ciemny dąb

Ciemny Dąb

 

Macore

Macore